Co dać bliskim na Święta?

Zwyczaj wręczania sobie prezentów w Wigilię lub pierwszy dzień Świąt jest wieloletnią, bardzo miłą tradycją. Jednak nie zawsze mamy pomysł, co dać swoim bliskim. Dodatkowo, nie wszyscy lubią szukać świątecznych upominków. Na szczęście istnieją prezenty, które zawsze się sprawdzają. Przykładowo, dobra książka, to idealny pomysł na prezent na Święta. Do wyboru mamy wiele ciekawych pozycji, dzięki czemu z pewnością uda ci się znaleźć odpowiednią książkę dla każdej osoby, którą będziesz chciał obdarować.

Jakie książki nadają się na gwiazdkowe prezenty?

Pomysł na prezent na Święta to jedno. Warto jednak pamiętać, że kupując świąteczne upominki powinniśmy się kierować gustem osoby, którą zamierzamy obdarować, a nie własnymi upodobaniami. Dlatego, wybierając książki, pomyśl, jakie gatunki lubią twoi bliscy i kup książki, dopasowane do ich gustu. Jeżeli ktoś lubi kryminały, poszukajmy dobrych tytułów z tego gatunku. Warto pamiętać, że książki to nie tylko literatura rozrywkowa! Wiele osób lubi czytać poradniki albo publikacje naukowe.

Dobrym sposobem na znalezienie odpowiedniej książki, będzie podpytanie bliskich o ich ulubionych autorów. Albo o ulubione serie. Najlepiej takie, których jeszcze nie zdążyli skompletować. Dokupienie brakującego tomu będzie strzałem w dziesiątkę! Jeśli wiesz, że ktoś czeka na premierę jakiegoś tytułu, również możesz kupić go jako prezent. Najpierw jednak upewnij się, że osoba, którą chcesz obdarować nie zdążyła sama tej książki kupić.

Każda książka, która trafi w gust osoby obdarowanej, będzie dobrym prezentem. Możliwości jest mnóstwo. Beletrystyka, poezja, reportaże, biografie, literatura faktu, albumy… A także wiele innych gatunków!

Księgarnie online – zamów książki odpowiednio wcześnie

Ponieważ książki to dość popularny pomysł na prezent na Święta, zadbaj o to, żeby twoje zamówienie zdążyło dojść na czas. Okres przedświąteczny to czas, kiedy firmy kurierskie są obciążone i mogą mieć problem z dostarczaniem przesyłek na czas. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że zamówione przez ciebie książki dotrą przed Wigilią, kup je odpowiednio wcześnie. Koniec listopada to dobry czas na kupowanie świątecznych prezentów. Zazwyczaj bez problemu można już znaleźć świąteczne obniżki, a ruch w sklepach online nie jest jeszcze bardzo duży. Jeżeli nie złożysz zamówienia na ostatnią chwilę, nie będziesz musiał się przejmować, że wybrane przez ciebie produkty nie dotrą do ciebie przed świętami. Kup upominki dla swoich bliskich wcześniej i nie przejmuj się tym, czy twoje zamówienie zdąży dotrzeć na czas.

Boże Narodzenie zdjęcie autorstwa prostooleh - pl.freepik.com

Basia