Czym się wyróżnia wycinanie laserowe?

Posted on

Też nie tak dawno wycinanie rur oraz profili odbywało się za pośrednictwem palnika, czy z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi. Technologii te natomiast sprowadzały duże wydatki wykształcenia. Co więcej, wszystko to przemieszczało się na ciężkie oraz uciążliwe czynności, natomiast w konsekwencji brak dobrego uzasadnienia. Wszystko zmieniło się wraz z wprowadzeniem technologii laserowej. Właściwie jest to kolejna era w sektorze. Zobacz, jakie wartości ma ta opcja.

Wycinanie laserem – na czym polega?

Wycinanie laserowe to nic odmiennego, jak mechanizm wydzielania cieplnego. Smuga laserowa oddziałuje na konkretną przestrzeń do czasu, kiedy ją spoi, lub zupełnie odparuje. Należałoby wiedzieć, iż technologia ta jest wykorzystywana do cięcia zróżnicowanych produktów. Należy także zobaczyć, iż precyzja cięcia laserowego jest niezwykle duża – to jeden spośród najdokładniejszych rodzajów obróbki produktów. Nie potrzebuje żadnych zmian finalnych. Niestety, cena cięcia laserowego jest znacznie większa od jej plazmowego wymiennika.

Technika cięcia laserem wyróżnia się niezwykle małą zawartością zawartej energii, ogromną siłą pracy oraz pozwoli na wycinanie blach do grubości 25 mm. Wycinanie laserowe jest mechanizmem, w jakim energia smugi laserowej, ciągłej, czy impulsowej wytwarza spojenie ciętego produktu w szczelinie cięcia, czy jednorazowe spojenie oraz odparowanie i stopienie oraz spalanie ciętego produktu. W procesie cięcia laserowego, niezbędny jest jednorazowy, koncentryczny z wiązką laserową transfer gazu, oznaczanego gazem towarzyszącym, jaki jest obojętny, czy jest podatny chemicznie wobec ciętego produktu, jakiego działaniem jest wydmuchanie ze szczeliny cięcia powstałych artykułów.

Wycinanie laserowe ma dużo korzyści

Przede wszystkim można je wykorzystać w wypadku wielu produktów, żadna odmienna technika nie zapewnia takiej możliwości. Nie spotyka się tutaj właściwie żadnych zastrzeżeń, co jest niezwykle ważnym plusem. Też, należałoby wspomnieć, iż w wypadku takiego cięcia nie jest potrzebna żadna specjalna obróbka na samym końcu. Wycinanie laserowe jest w stanie uszczelnić chociażby krawędzie tkaniny, zabezpieczając je przed szarpaniem się. Zapewnia to ograniczenie czasu, jaki należy przeznaczyć na wycinanie produktu.

Precyzja cięcia laserem

Obróbka z zastosowaniem lasera jest jeszcze powszechniej wykorzystywana w sektorze meblarskim, powietrznym lub samochodowym, w decydującej mierze, dzięki możliwości realizacji ogromnej ilości precyzyjnych czynności technicznych na różnych materiałach. Stosując wycinanie laserem, za każdym razem, otrzymujemy gotowe elementy, jakie nie potrzebują dalszej obróbki. Cały mechanizm, prócz dokładności wyróżnia się największymi standardami bezpieczeństwa.